FOORUM.

Siin saavad saidi külastajad:
- arutleda teemade üle.
- teemasid ja küsimusi siia saata. 
5)  Mees-mehe pressing üle välja ja poolest väljast, traping e karpi võtmine
KÜSIMUS:
Olen leidnud sinu zonest palju huvitavat.seda võib võrrelda rahvusvah coachide linkidega.minu küsimus: mees-mees pressi kasutamine ,üle välja, poolest,trapinguga, -saada mulle oma nägemus.
maa-ala pressi pole vaja,seda ma sinu lk-lt leidsin,EDU
priit
eesti meister 2002 c2poisid
Sent: Tuesday, December 10, 2003

VASTUS:

1. ülevälja pressing.

- kasuta nii tihti kui võimalik- see on väga agressiivne, tõhus ja arendav. Loomulikult peab vaagima oma & vastase füüsist ning oskusi.

- audi väljaviske korral on otsustav moment, et kõik jõuaksid kohad sisse võtta enne kui väljavise tehakse. Need 5 sec kui pall on audis tuleb töötada max-lt. kui kasvõi 1 kaitse jääb hiljax või ei tööta, st laseb vabalt oma mehel palli saada- siis ülejäänud 4 kaitse töö on null!

- kui pall on väljakul: tasub mõelda karbi seadmisele, siis kehtivad need reeglid, mis maa-ala pressingus

- põrgataja kaitse peab väga kõvasti töötama jalgadest ja üritama käed pallile alla seada.

2. poolevälja pressing:

- mõte on üks- kaitsemängija hoolealune ei tohi palli saada. Ilmselt jälle käsivahel asendis (vähemalt 1-e söödu kaugusel) kas palli poole või mitte. Kuidas ülejäänud mängivad, kes on 2-e ja enam söödu kaugusel- oleneb treenerist- kas abistavas positsioonis või mitte.
Olen proovinud ka sellist formatsiooni, et kõik 5 kaitset on oma mehe "küljes"- keegi ei abista, va korvi all läbimurde korral.

- C2 puhul soovitaksin nii abistavat kaitset pressinguga kui ka kõik juures varianti- olenevalt vastasest.

3. trapid e karbid

- karpi võtmisel minnakse hetkeks üle maa-ala pr-le

- efektiivne ründetsoonis peale auti nurkades (audikaitse tuleb karpi)

- kaitsetsoonis on jälle väga palju võimalusi - millal mängida: kui pall on nurgas, peale katet, kui põrgataja on sellises positsioonis- mis kutsub karpi tegema. Lisaks kaitse võib lasta ründajal sööta palli alumisesse nurka jne.

4) Seminar korvpallitreeneritele 14.-15.09.2002. Audenteses (23.sept.)
Saatke muljeid & mõtteid! Nii ettekannete sisu kui ka korralduse ja muu kohta.
Siin vajadusel mõned abistavad küsimused:
- Mida meie treenerid ootavad seminaridelt?
- Mis meeldis sellel seminaril? 
- Mis jättis soovida?
Nii saame eeldatavasti mingi pildi, mida meie coachid asjast arvavad. Tagasiside võib-olla aitab järgmistel kordadel lektoritel ja korraldajatel veelgi paremini tegutseda.

 Panin siia mõned oma mõtted & märksõnad:
1. Huvitav, konkreetne ja lühike. Kui ma valmistasin ette oma ettekannet- esitasin endale küsimuse: mida mu kolleegid tahaksid näha & kuulata? Mida ma ise tahaksin kuulajana saada? Keegi ei maksa raha ega tule mitmeks tunniks kohale selleks, et kuulata tühja juttu. Seega ma proovisin teha oma esituse võimalikult huvitava, konkreetse ja lühikese. Kõik kellele asi rohkem huvi pakub- saavad saidilt juurde lugeda.
2. See ei ole näidistreening. Igat harjutust proovisin näidata nii palju, et tekiks arusaam, millega tegu. St. minu meelest ei ole vaja hakata seminaril poisse treenima. Kindlasti tuleb ära märkida oluline ja millele tähelepanu pöörata!
3. Vaatajana sooviksin näha-kuulda lektorilt mingit kontseptsiooni, oma lähenemist või õpetamise metoodikat. See võiks olla ühe-kahe teema kohta- mitte sada pisi-asja, aga kokkuvõttes mitte midagi. Huvitavad harjutused toetavad seda! Võib-olla seekord oli teemadeks koondise ettevalmistus ja seal ei olnud niipalju aega... Ma ise näitasin põhiliselt ainult soojendusharjutusi, aga olen valmis edaspidi rääkima ka kõigest muust.
4. Koondise treenerid võiksid olla nn. mentorid, kes näitavad kuidas on võimalik edasi minna.
5. Huvitav oleks ka näha nais-treenerite esinemist, sest ala on ju sama.
6. Arvuti-oskus. Jutuajamistes on välja tulnud, et meie treenerite arvuti kasutamise oskus ja teadmised vajaksid võib-olla parandamist. Olen heameelega nõus huvi korral järgmistel kordadel rääkima ja näitama - kuidas treener võiks arvuti kasutamisest oma töös kasu saada.
7. Esinejad korduvad. Meie seminaride esinejad kipuvad aastast-aastasse korduma. Arvan, et kindlasti on ka palju teisi treenereid, kes suudaksid huvitavalt kogemust jagada. Need inimesed tuleb üles leida!
8. Võib-olla on mõttekas kutsuda lektoreid Venemaalt, Lätist ja Leedust? 

Arp Pressraud
1. Seminari teemad võika varakult  netis või posti kaudu treeneritele välja pakkuda ja las nemad ütlevad ka oma arvamuse- mida nemad tahavad, mis neid rohkem huvitab.
2. Kõik "lektorid" võiksid esitada EKL-i oma loengu plaani. See võib-olla tagab,
et loeng on ettevalmistatud (seminar ei ole saun ega õllekelder).
3. Milleks ma maksin 150 krooni? Kadettide treeneri loeng oli väga huvitav. Milleks mulle on vaja Ülenurme probleemidesse süveneda....
4. Seminaril võiks pakkuda treeneritele noorte korvpalli metoodikat ja strateegiat. Selge see, et igal treeneril on oma metoodika, aga ikka see on suur abi.

Jevgeni Gurjanov.

 

3) Kuidas arendada õpilastes agressiivsust? Jaak Karp.

Esiteks peaks selgitama õpilastele, mis nad sellest kasu saavad kui nad on agressiivsed nii ründes kui ka kaitses.
Teiseks peaks harjutustega seda arendama. Vastavad reeglid, kahevõitluse (korvpalli)harjutused palliga ja ilma, kaotajal kätekõverdused jne.
Kolmandaks on vaja treeneril agressiivsust pidevalt nõuda.
Vaata ka Kahevõitlus & agressiivsus.

Arp Pressraud

2) Kuidas tuua pikad lapsed korvpalli juurde? Enn Vatter

Ilmselt peaks treeneril olema head ja tihedad suhted kooli kehalise õpetajaga. Sest kus mujalt need õpilased ikka tulevad? See on alles 1.samm, siis tuleb tagada, et see laps ka jääks korvi juurde ja et tal tekiks huvi. Siis alles saab teda õpetada.

Arp Pressraud


1) Tagasiside Korvitreeneri kodukale. Küsimustik treeneritele & lehekülje huvilistele. 14.mai Ava siit