HEA MÕTE.

Siit võid lugeda ja siia saata mõtteid, mis on abiks treeneritöö tegemisel väljaspool korvpalliväljakut.

Soovitame selgitada mängijatele:
- milleks me midagi teeme? Eriti vaimselt & füüsiliste raskete asjade puhul. N kaitsemäng või agressiivsus.
- mis kasu saab mängija kui ta valdab teatud võtet või kui ta teeb, mida nõutakse. Kui mängija mõistab seda- on ta rohkem motiveeritud ja ka tulemus peaks olema parem. 11.okt 02

Treener! Küsi oma õpilastelt näha hinnetelehti ja tunnistusi! Väärtusta õppimist koolis! Me ei õpeta ainult korvpalli mängima, vaid eesmärgiks peaks olema ette valmistada laia silmaringiga, haritud ja viisakaid noori sportlasi.

Suhtle lastevanematega! Tee vähemalt 2 korda aastas (sügisel & kevadel) lastevanemate-koosolek, kus saad rääkida oma plaanidest. Tunne ka huvi, mis lastevanematele muret valmistab.
Tihti on üksikutel emadel treener lähim meesterahvas, keda tema poeg usaldab ja imetleb. Ole võimalusel abiks probleemide lahendamisel, kuula vähemalt lapsevanema mure ära! Tihti on sellest rohkem abi kui sa oskad ette kujutada!
 
Lastevanemate-spordipäev. Korralda üritusi- kus ka lapsevanemad saavad aktiivselt osaleda koos oma lastega.  

Enne turniire-laagreid on soovitav (eriti väiksematele korvpalluritele) valmistada & laiali jaotada nn. info-lehed, kus saad ära näidata kõik vajaliku- alates transpordi väljumisest-saabumisest lõpetades sellega, mis kaasa võtta (väikestele).

Treener on tihti oma õpilastele eeskujuks. Seega peaks coach pöörama tähelepanu oma sõnavarale ja käitumisele. Mõned soovitused:
- ole alati õigeaegselt kohal (loe: varakult) Vabanda- kui hilined!
- riietu korrektselt!
- ole sõbralik!
- väldi "lõhnadega" tööle ilmumist!

Tegevus mängu ajal.
Kui kaotad kindla meele ja enesevalitsuse- võib karta, et võistkond teeb sama. Keskendu mängu juhtimisele ja las kohtunikud teevad oma tööd nii hästi kui nad oskavad. Lisaks kui kaotad meelerahu- siis sinu analüüsivõime võib selle all kannatada.
Teinekord tasub minutilist võtta ainult selleks, et lasta omi mängijaid lihtsalt puhata või vastaste keevalisel treeneril oma mängijaid sõimata

PALL 02.02.09.Natuke abivahenditest, mida treeningus kasutan:
1. pulsikellad. muretsesin klubi abiga kõikidele 1.liiga mängijatele Polari pulsikellad. mängijatel on kohustus end vastupidavus jooksudega vormis hoida- jooks 40 min pulsiga 150. Kellal saab teatavasti pulsi nivoo paika panna- kui pulss läheb sellest üle või jääb alla- hakkab kell häälitsema- väga mugav! hooaja eel tegime õue-treeninguid, kus oli hea individuaalselt pulssi jälgida ka muude jooksu harjutuste käigus. lisaks kuulsin, et Horvaatia noortekoondis kasutab pulsikellade rinna-vöösid saalitreeningul, ja kogu info mängijate pulsidest tuleb koheselt läptoppi, mille taga istub abitreener ja kasutab teavet reaal-ajas spets programmiga!!
2. tõkked ja matt - nii augusti hooaja eelsel ettevalmistusel kui ka hooaja sees korra nädalas kasutan kergeid plastist tõkkeid. midagi sarnast on selle fotol. kui hüppame saalis veeratan lahti 9 meetrise 5 cm paksuse vildist mati, sest Norra kooli saalides on põrandad mitte puidust vaid mingi kummist kate betoonil. kuna nädalas on ainult 2 trenni siis hüppame 1.trenni 16x5tõket. võiks muidugi teha rohkem- aga muid teemasid on ka. kuna tõkked umbes puusani- ega ei riskiks ka puupõrandal ilma matita hüpata.
3. topispallid. muretsesin 3-ja 4-kilosed kummist topispallid. Teeme jänne, st viskeid alt-ette, üle pea taha, korvpalli söödud jne. Aktsent ''purakal''!
4. makivara- kasutan päris tihti makivarat (padi sangadega), eriti posti treeningus (surve selga)- resultaat ilmneb kohe, st kui mängija ei taha pikali kukkuda, siis ta peab põlvist alla laskama ja võtma lai tasakaalustatud asendi.
5. hüpitsad- kasutasin rohkem kui veel tõkkeid ei olnud- hüplemine ühel jala ruudu kujuliselt, st ette-kõrvale-taha-kõrvale ja sama teisele poole. väga hea pöia tugevdamiseks!
6. võimlemis-pingid. liikumine kaitseasendis risti üle 3 pingi edasi-tagasi
7. koonused olid esimesed abivahendid, mis muretsesin, sest ringselt saalis harjutust sooritades kipuvad mängijad keskteljel kokku põrkama. rääkimata kui on vaja slaalomrada või katet õpetada (2 koonus on ''kaitse ketsid''- et kate toimiks peaks kaitse katte-poolne kets jääma katte-tegija kahe jalanõu vahele )
8. tennispallid- osavus ja sööduoskuse arendamiseks
9. läptop- üksvahe kasutasin iga treening harjutuse diagrammi näitamiseks sülearvuti ekraani- kuna värviline Cancoachi diagramm on väga informatiivne, võrreldes näiteks magnetite liigutamisega. Cancoachiga on ka kaasas oma harjutuste videod, kus sooritus on väga agressiivne- ka seda on tulnud näitlikustamise jaoks nädata. kahjuks on cancoach.com endisel kujul ära kadunud ja sealt seda programmi enam ei saa osta.